Wycieczka do Warszawy

5 lipca 2010

W dniach 26-27 maja 2010r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klas III-VI Szkoły Podstawowej w Lubaszowej pod opieką pięciorga nauczycieli. Wycieczka była kolejnym z zadań realizowanych w ramach Projektu „Kapitał ludzki” i nie wymagała nakładów finansowych ze strony uczestników, mimo iż oprócz tradycyjnego zwiedzania obejmowała również nocleg i dwa posiłki.
Wędrując po Warszawie, uczestnicy wycieczki zwiedzili Sejm, Zamek Królewski, Stare Miasto z zabytkowymi kamieniczkami oraz urocze Łazienki, czyli letnią siedzibę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ponadto obejrzeli z zewnątrz Pałac Kultury, Teatr Wielki, Belweder, siedziby Ambasad jak również przepiękny Pałac w Wilanowie.

Nie zabrakło akcentów patriotycznych, bowiem wycieczkowicze pochylili głowy przed Grobem Nieznanego Żołnierza (Plac Piłsudskiego) a na Powązkach przed grobem poległych w Powstaniu Warszawskim oraz tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Wycieczka udała się ze względu na to, że jej uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę o stolicy, ponadto bardzo dobrze bawili się.

Skomentuj

Skip to content