„Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
Są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam
im lepszym jestem człowiekiem.”

Słowa te przyświecały akademii z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się w naszej szkole 12 listopada 2013 r., gdyż w tym dniu mógł przybyć i uświetnić uroczystość po raz kolejny żołnierz kampanii wrześniowej Jerzy Pertkiewicz – doktor farmacji, żołnierz kampanii wrześniowej i Armii Krajowej, pułkownik w stanie spoczynku, harcmistrz i Harcerz Rzeczypospolitej, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Uczniowie klasy IV i V oraz zespół wokalny pod kierunkiem Bogumiły Chrzanowskiej, przygotowali lekcję historii ukazującą długą drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Symboliczna dekoracja, piękne recytacje i pieśni patriotyczne nadały całej akademii podniosły charakter. Na koniec uroczystości nasz gość honorowy wystąpił z prelekcją pt. „Szlak bojowy Batalionu „Barbara” 16 pp. Armii Krajowej. Zaprezentowane fotografie partyzantów Armii Krajowej w czasie prelekcji spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów.

Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować dr Jerzemu Pertkiewiczowi za uświetnienie naszej uroczystości, za słowa uznania dla wykonawców akademii oraz pamiątkowe zdjęcia przekazane naszej szkole.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content