WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

12 listopada 2017

Trzeci już raz spotkaliśmy się w naszej szkole na Wieczornicy Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość zgromadziła wielu uczestników. Przybyli członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, mieszkańcy Lubaszowej, rodzice naszych uczniów a nawet absolwenci naszej szkoły. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się hymnem narodowym. Następnie uczniowie klasy trzeciej przybliżyli obecnym losy naszej Ojczyzny z czasów niewoli oraz drogę do odzyskania wolności. Jest to klasa bardzo muzykalna i wiele w niej talentów muzycznych więc uświetnili swój występ pięknym śpiewem pieśni patriotycznych. Pierwszą część zakończyli najmłodsi: pierwszoklasiści i przedszkolaki. Z błyskiem w oku, dumnie wypiętą piersią, powiewając biało-czerwoną flagą zaprosili nas w podróż po Polsce z piosenką „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Podczas przerwy można było wzmocnić siły przed dalszym świętowaniem. Każdy mógł spróbować smakowitych przekąsek przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

W drugiej części Wieczornicy wszyscy razem śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, pieśni, które odzwierciedlają historię naszego kraju. Mieliśmy również okazję poznać okoliczności powstania niektórych z tych utworów.

Uroczystość zakończyła się obietnicą Pani Dyrektor, że za rok znów się spotkamy aby świętować stulecie odzyskania niepodległości.

Dorota Gierałt

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Skip to content