Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubaszowej i Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Tuchowskiej zrealizowali II projekt „Młodzi młodym- Wszystkie dzieci nasze są”. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę młodych dotyczącą stworzenia przestrzeni do pożytecznego działania. Odbiorcami działań są dzieci niepełnosprawne oraz dzieci z ośrodka opiekuńczo-wychowawczego.

27 maja 2013 r. w Faściszowej k/Zakliczyna w Osadzie Wypoczynku i Zdrowia „Modrzewiowe Wzgórze” państwa Hanny i Zdzisława Jaroszów z okazji Dnia Dziecka odbyło się spotkanie integracyjne dzieci niepełnosprawnych, ich rodziców, wolontariuszy, nauczycieli z Dąbrówki Tuchowskiej, Lubaszowej i Olszyn.

Dla uczestników do dyspozycji był cały ośrodek wypoczynkowy. Dzieci brały udział m.in. w zajęciach prowadzonych przez fizjoterapeutkę: mogły jeździć na koniach, korzystać z basenu oraz siłowni. Po wspólnych zabawach i poczęstunku każde dziecko otrzymało prezent i pamiątkowy dyplom.

14-16.06.2013 w Bańskiej Niżnej k/Zakopanego u państwa A.J Wróblów, odbyło się kolejne kilkudniowe spotkanie obejmujące szkoły z gmin Tuchów, Szerzyny, Rzepiennik Strzyżewski, Pleśna. Uczniowie aktywnie działali na rzecz innych, dostrzegli że ich praca jest potrzebna i dają wszystkim radość. Integrowali się z wolontariuszami i dziećmi niepełnosprawnymi. Poznawali szlaki turystyczne, topografię Tatr. Te trzy dni były pełne wrażeń i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni i szczęśliwi.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

„Jedziemy dziś daleko hen do Zakopanego
tam dzieci się wspinają, gdzie sportowcy skaczą.
Na Gubałówkę się wspinamy piękne widoki podziwiamy.
Nasze Morskie Oko choć tak wysoko, to wszyscy
bez wahania kroczą.
Choć nogi bardzo bolą ,to nasi podopieczni dają
nam nadzieję, bo one choć niepełnosprawne idą przed siebie.
Wycieczka ta wspaniała super doskonała.
Opiekunowie bardzo fajni, a podopieczni doskonali”

Uczennica klasy III Gim. Ołpiny Barbara Wójcik

Spotkanie z dziećmi niepełnosprawnymi dało nam większą mobilizację do pracy w wolontariacie.
Dzieci niepełnosprawne potrzebują ciągłej opieki, uwagi a przede wszystkim dużo miłości. Dzięki tym osobom stajemy się lepszymi ludźmi. To one w swojej niepełnosprawności pokonują wszelkie trudności. Ten wyjazd na pewno był bardzo pouczający dla wszystkich uczestników wycieczki.
Dziękujemy pani Barbarze Duran za włączenie nas do pracy w wolontariacie.

Uczennice klasy III SP Paulina Janiga, Milena Borgula, Izabela Sołtys

„Ten wyjazd naprawdę był udany. Nie tylko dzięki pięknej pogodzie nasze serca się radowały, ale tym, że byliśmy tam wszyscy razem. Opiekunowie poświęcili nam wiele czasu a dzieciaki niepełnosprawne spisały się na medal”
Justyna Chrzanowska, Wiktoria Ogiela SP Lubaszowa

Skip to content