Dzień 17 października w naszej szkole związany był w stu procentach z tegorocznym hasłem MMBS – „BIBLIOTEKI SZKOLNE – BRAMY DO ŻYCIA”.

W wieku pięciu lat zapisał się do biblioteki, aby wypożyczać i czytać książki. Przekraczając jej progi otworzył dla siebie bramy do życia.
Myślę, że można tak powiedzieć o pisarzu Andrzeju Grabowskim, którego mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole. Mówiąc o człowieczeństwie, o swojej twórczości, podkreślał rolę języka ojczystego, wiary, tożsamości narodowej, historii, tradycji oraz udziału rodziców i nauczycieli w jej kultywowaniu.

Jako Kawaler Orderu Uśmiechu rozpromieniał twarze dzieci i dorosłych, recytując swoje wiersze, czytając fragmenty książek. Dzieci wypytywały pisarza o szczegóły dotyczące jego dzieciństwa, zainteresowań, natchnień twórczych, podróży, rodziny, a przede wszystkim książek.

Spotkanie przebiegało w świetnej atmosferze co było zasługą wspaniałego człowieka, z którym mieliśmy okazję spotkać się. Biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o kilka książek autorstwa Andrzeja Grabowskiego. W drugiej części spotkania uczniowie zapoznali się z nowościami książkowymi, które zostały zakupione do biblioteki. Mam nadzieję, że uczniowie zachęceni przez pisarza będą chętniej i częściej wypożyczać książki i je czytać.

Nauczyciel bibliotekarz – Małgorzata Musiał

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Skip to content