“Zielona szkoła”

24 kwietnia 2008

zielona szkołaPo raz pierwszy w 10-letniej historii powiatu tarnowskiego wydatki samorządu przekroczą w ciągu roku 100 mln zł. Podczas XIV nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego radni zdecydowali o zmianach w budżecie. Zgodzili się na przyjęcie 200 tys. zł od Szerzyn, jako dotację gminy na remont dróg powiatowych przebiegających przez jej obszar. 70 tys. zł na ten sam cel przekazało również Żabno.

 

W ten sposób wydatki z budżetu powiatu tarnowskiego w 2008 r. zamkną się kwotą 100 mln 325 tys. 165 zł. Po dokonaniu zmian w tegorocznym budżecie, radni pojechali w teren, aby zobaczyć jak funkcjonują powiatowe instytucje. Obejrzeli Dom Wczasów Dziecięcych w Jodłowce Tuchowskiej, który od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i nauczycieli. Na tzw. zielone szkoły przyjeżdżają tam grupy z różnych zakątków Polski.

Wtorkowa sesja wyjazdowa była również okazją do obejrzenia budynku w Lubaszowej. Zarząd Powiatu Tarnowskiego zastanawia się nad jego zakupem od Miasta i Gminy Tuchów. Starosta Mieczysław Kras przedstawił taką propozycję radnym. Od nich zależy, czy transakcja dojdzie do skutku. Budynek zostałby ukończony i wyposażony w odpowiedni sprzęt – miałby być integralną częścią Domu Wczasów Dziecięcych.
Radni odwiedzili również Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, zapoznali się z jego sukcesami i rozmawiali o problemach w oświacie.

Źródło: www.powiat.okay.pl

Skomentuj

Skip to content