Wycieczka do Dębna i Tarnowa

29 października 2010

Dnia 26 października 2010r. odbyliśmy kolejną wycieczkę w ramach projektu “Kapitał ludzki”. Tym razem byliśmy w Dębnie oraz w Tarnowie. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas IV-VI z naszej szkoły oraz z Dąbrówki Tuchowskiej oczywiście ze swoimi opiekunami. Spod szkoły w Lubaszowej wyjechaliśmy o godz. 8:15. Po drodze zabraliśmy grupę uczniów z sąsiedniej miejscowości i udaliśmy się do Dębna.
Zamek bardzo nam się spodobał. Należy zaznaczyć, że to jedyny zachowany na południu Polski przykład późnogotyckiej architektury obronnej. Czworoboczna zabudowa zamku pochodzi z końca XV w. Usytuowany jest on pośród wiekowych lip na wzniesieniu.

Odremontowane pomieszczenia urządzone są z zachowaniem cech różnych epok: od gotyckiej kaplicy poprzez renesansową salę rycerską, sale barokowe, rokokowe, po reprezentacyjną salę koncertową z XVII-wiecznymi organami.
Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się do Tarnowa.
Najpierw poszliśmy do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie uczestniczyliśmy w godzinnej lekcji na temat pracy biblioteki.
Nauczyliśmy się wypełniać rewersy i szukać książek w katalogach. Zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć.
Później udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego. Tu obejrzeliśmy ekspozycję poświęconą dziejom i kulturze Romów. Niektóre zdjęcia bardzo nas wzruszyły.
Wycieczka udała się ze względu na to, że poznaliśmy ciekawe miejsca i sporo o nich dowiedzieliśmy się.
Do Lubaszowej wróciliśmy ok. godz. 15:00.

Uczniowie kl. VI.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie.

Skomentuj

Skip to content