Dnia 14 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Krakowa. Opiekunami naszej 28-osobowej grupy byli: Pani Dyrektor, Pani Musiał, Pani Totoś i Pan Karcz.
Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 8:00. Po drodze podziwialiśmy krajobrazy naszej południowej Polski i zajadaliśmy pyszności, które mieliśmy w plecakach. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 10:30.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia Pomnika Grunwaldzkiego, następnie podziwialiśmy Barbakan i Bramę Floriańską. Później udaliśmy się na krakowski Rynek, gdzie zwiedziliśmy sukiennice oraz gotycki Kościół Mariacki z pięknym ołtarzem Wita Stwosza.
Następnie poszliśmy na Wawel, gdzie pochyliliśmy głowy przed grobem Pary Prezydenckiej, a później zwiedziliśmy interesującą wystawę pt. „Wawel zaginiony”. Obejmuje ona najstarsze zachowane budowle Wawelu np. rotundę Feliksa i Adaukta – zabytek w stylu romańskim. W sieni i podziemiach dawnych kuchni królewskich zostały umieszczone: makieta zabudowy wzgórza wawelskiego z końca XVIII wieku oraz plansze, na których przedstawiono modele dwóch pierwszych katedr i innych budowli znajdujących się kiedyś na Wawelu.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Tu urzekły nas różnorodne kompozycje roślinne, kwiaty chronione i egzotyczne, wszelakiej wielkości palmy.
Zmęczeni wyjechaliśmy z Krakowa o godzinie 17:00. Droga powrotna minęła bardzo szybko.
Wycieczka się udała, ponieważ wzbogaciliśmy swoją wiedzę o Krakowie.

Uczniowie klasy V.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Skomentuj

Skip to content