„Bez ludzkiej pamięci nie istnieje przeszłość” – takie hasło przyświecało jubileuszowi 90-lecia Szkoły Podstawowej im. Batalionu AK „Barbara” w Lubaszowej. Tą uroczystością uświetniono jeden z ostatnich etapów rozbudowy szkoły. Organizatorami byli nauczyciele oraz Rada Rodziców, scenariusz napisał Jan Dusza.
Impreza odbyła się 3 grudnia 2011 r. w budynku szkolnym i zgromadziła licznie przybyłych gości. Byli wśród nich: Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś, Wiceburmistrz Kazimierz Kurczab, nauczyciele emeryci, byli nauczyciele i uczniowie.
Otwarcia uroczystości dokonała Pani Dyrektor, po czym przedstawiono część artystyczną, która miała charakter historyczny. Dzieje szkoły czytane przez nauczycieli, przeplatały urocze scenki, odtwarzające lekcje z 1922 oraz 1975 roku. Tu wykonawcami byli uczniowie klas V i VI.
Dużo pozytywnych emocji wzbudziła prezentacja fotografii oraz projekcja filmu dokumentalnego o życiu szkoły z lat 1991-2006. O te materiały zadbała Bogumiła Chrzanowska.
Nie obeszło się bez pysznego poczęstunku. Przy zastawionych stołach prowadzono rozmowy do późnego wieczora.
Szkoła ma bogatą historię i piękny dorobek w postaci estetycznego budynku oraz jego otoczenia. Może poszczycić się własnym imieniem, hymnem i sztandarem. Jednak bez udziału zaangażowanych ludzi byłoby to niemożliwe. Dlatego na jubileuszu nie zabrakło kwiatów, podziękowań i wyrazów szacunku.
Autorka relacji: Lisak Maria

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację z 90-lecia szkoły!

Skip to content