Byliśmy w teatrze

1 marca 2012

Dnia 28.02.2012 r. pojechaliśmy do tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego. Oprócz naszej klasy w wycieczce uczestniczyli uczniowie klas od II do V. Opiekowały się nami panie: B. Dusza, A. Totoś, M. Lisak, M. Musiał, B. Chrzanowska.

Wyjechaliśmy spod szkoły o godz. 8:00, bowiem przedstawienie miało się odbyć o godz. 9:00. Na miejscu podziwialiśmy piękne odnowione wnętrze teatru z bogatą galerią obrazów.
Po zajęciu miejsc zaczęło się przedstawienie. ,,Tajemniczy ogród” to sceniczna adaptacja literatury dziecięcej. Osierocona 10 – latka Mary Lennox przybywa do Anglii do swojego krewnego wuja Archibalda. Pojawienie się dziewczynki w ponurym domu na wrzosowisku odmienia życie wielu osób szczególnie Colina. To magiczna opowieść o potrzebie miłości, poszukiwaniu przyjaźni i uzdrowicielskiej mocy kontaktu z naturą.
Dużą rolę w spektaklu pełniły : scenografia, muzyka i inne efekty dźwiękowe, które wprowadzały odpowiedni nastrój. Zwróciliśmy również uwagę na światło podkreślające niewątpliwie raz tajemniczość, raz radość i harmonię.
Reżyserem przedstawienia jest Tomasz Obara. W rolach głównych wystąpili aktorzy teatru tarnowskiego czyli : Matylda Baczyńska, Jolanta Januszówna, Patrycja Szwarc, Monika Wenta – Hudziak, Piotr Hudziak.
Przedstawienie bardzo nam się podobało ze względu na interesującą fabułę oraz inne elementy teatralne, o których pisaliśmy wcześniej. Ponadto mogliśmy zobaczyć nowo wyremontowany teatr.
Zadowoleni wróciliśmy do szkoły o godz. 11:30 . Niech żałują ci, którzy nie pojechali.
Klasa VI

Skip to content