W dniu 20 października 2012 roku uczniowie klasy V i VI naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji pt. „Godność człowieka”. Prowadzący, pan Stanisław Koćwin mówił m.in. dlaczego narkotyki i dopalacze są niebezpieczne i jakie mogą być konsekwencje ich zażywania. Poruszył również problem alkoholu, palenia tytoniu, napojów energetyzujących, a także zjawisko cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się czym jest cyberprzemoc i gdzie można się z nią zetknąć. Usłyszeli również o innych zagrożeniach płynących z wirtualnego świata, a także zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci. Zdobyli informacje, gdzie mogą znaleźć pomoc ofiary cyberprzemocy i jakie konsekwencje prawne ponoszą jej sprawcy.

Pan Stanisław przedstawił także tematykę wolności, miłości i emocji – omówił znaczenie tych słów, jak również przedstawił sytuacje, w których dzieci i młodzież wykorzystuje te wartości.
Na zakończenie uczniowie obejrzeli krótkie filmiki pokazujące wszelkie zachowania ryzykowne i to, że mając swoją godność i wolny wybór jesteśmy w stanie zapobiec wielu niebezpieczeństwom.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Skip to content