Urodziny Kasi

29 października 2012

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Lubaszowej wraz ze swoją opiekunką Barbarą Duran, po raz kolejny wyszli z inicjatywą zrobienia czegoś dobrego dla drugiego bliźniego. Tym razem okazją do tego były 5 urodziny Kasi, niepełnosprawnej koleżanki. Przyjęcie miało miejsce 26 października 2012 r. w oddziale przedszkolnym w Lubaszowej.
Wolontariusze organizując imprezę zadbali o każdy szczegół, dzięki czemu solenizantka mogła czuć się wyjątkowo. Na początku oczywiście był tort, świeczki, radosne sto lat przy akompaniamencie akordeonu, gorące uściski i serdeczne życzenia. Główną niespodzianką jednak była inscenizacja pt.: „Czerwony Kapturek”, w którą uczniowie włożyli wiele wysiłku i serca. Każdy chyba zna historię wesołej dziewczynki, wędrującej przez ciemny las z koszyczkiem pełnym smakołyków i lekarstw, zmagającej się po drodze z podstępnym wilkiem. Dzięki pięknym strojom i przekonującej grze aktorskiej, widzowie mogli przenieść się na chwilę do zaczarowanego świata Czerwonego Kapturka. Po przedstawieniu, mali goście mogli wcielić się w postacie wilka, babci, leśniczego czy też tytułowego kapturka, przymierzając ich stroje.

Kolejnym punktem był poczęstunek. Degustacji towarzyszyły wesołe rozmowy. Następnie nadszedł czas na zabawę. Wszyscy chętnie tańczyli „starego niedźwiedzia” i „pingwinka”, ulubioną zabawę Kasi, której słowa mniej więcej brzmią tak: „O jak przyjemnie i jak wesoło w Pingwinka bawić się! Się! Się! Raz nóżka lewa, raz nóżka prawa! Do przodu, do tyłu i raz dwa trzy…”.

Tym pozytywnym akcentem, przyjęcie dobiegło końca. Wszyscy z uśmiechem na twarzy rozeszli się do domów, jeszcze raz życząc solenizantce wszystkiego najlepszego.

Takie małe przedsięwzięcia są przykładem na to jak nie dużo trzeba, aby dać poczuć się komuś wyjątkowo, sprawić by na jego twarzy pojawił się uśmiech, a w sercu zagościła radość.
Mamy nadzieję, że takich wydarzeń będzie więcej i za przykładem wolontariuszy pójdą również inni! 😉

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację!

Barbara Duran

Skip to content