Konkurs recytatorski

1 marca 2013

28 lutego w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Był on podzielony na dwie kategorie wiekowe. W pierwszym etapie brały udział dzieci z klas I-III, w drugim – uczniowie klas IV-VI. Każdy z uczestników konkursu zaprezentował swoją interpretację dowolnego wiersza. Recytowano utwory należące zarówno do klasyki jak i utwory poetów współczesnych.

Jury wysłuchało uczestników każdego z etapów konkursu. Następnie wybrało uczniów, którzy najlepiej zaprezentowali przygotowany przez siebie wiersz. Brano pod uwagę znajomość wiersza, deklamację, interpretację.
W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Łucja Gawron , II – Zuzanna Okaz , III – Bartłomiej Ogiela. IV miejsce zajęli: Krystian Cieśla, Dawid Hudyka oraz Wojciech Skrobot.
W kategorii klas starszych klasyfikacja przedstawia się następująco:
– I miejsce Wiktoria Ogiela,
– II miejsce Agnieszka Rzepka,
– III miejsce Jakub Chrzanowski.
Wyróżnienia zdobyli: Marek Arwaj oraz Beata Sławińska.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom za uczestnictwo w konkursie. Zwycięskim uczniom pani dyrektor Barbara Dusza wręczyła dyplomy i nagrody.
Osoby, które zajęły dwa pierwsze miejsca wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą” w Domu Kultury w Tuchowie.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Skip to content