Dzień Ziemi

25 kwietnia 2013

Tegoroczny Dzień Ziemi obchodziliśmy pod hasłem „NA POMOC ZIEMI”. W naszej szkole ma ona konkretny wymiar – to zbiórka zużytych baterii, którą prowadzimy od wielu lat. W tym roku zebraliśmy już ok. 100 kg (na koncie naszej szkoły jest już 1100 kg). Świadczy to o dużym zaangażowaniu dzieci i ich rodziców, a także o wzroście świadomości ekologicznej.
„Recykling, to jest to”. Jakie daje możliwości zaprezentowali uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Małgorzatą Musiał. Przedmioty zostały wykonane z papieru gazetowego, papierowej wikliny, rolek po papierze toaletowym, czasopism, butelek plastikowych po napojach i kosmetykach, żarówek, szklanych butelek, puszek i sznurka. Jest to dowód, że można zrobić „coś z niczego” – nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Do dekoracji wykorzystano plakaty filmowe i inne dostępne afisze.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Tekst: Małgorzata Musiał

Skip to content