Dnia 3.09.2014 r. w naszej szkole odbył się II bieg patriotyczno-regionalny pod hasłem „Czy znasz swoją gminę?”. Bieg poprzedziła prezentacja sprytu i techniki marszu z kijkami nordic walking. Prezentacji dokonali nauczyciele, którzy legitymują się dyplomem ukończenia kursu tej formy rekreacji.
Bieg patriotyczny upamiętnia rocznicę nadania naszej szkole imienia Batalionu AK „Barbara. W ubiegłym roku uczniowie podczas biegu poznawali uroki swojej miejscowości i sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą miejsca zamieszkania.
W tym roku trasa biegu prowadziła na tzw. Zabiele, położone na terenie Lubaszowej i Siedlisk. Uczniowie klasy VI – jako najstarsi – wyznaczyli trasę dla klas młodszych, stosując umowne znaki topograficzne. Na trasie grupa młodsza, tzw. „pościgowa” musiała odnaleźć 10 zadań, które dotyczyły wiedzy na temat gminy Tuchów, założenia miasta, tuchowskiej architektury, gminnego samorządu. Zadania te zostały rozwiązane po biegu, w teście wiedzy o gminie.
W kategorii klas młodszych rywalizacja zakończyła się remisem, mimo dogrywki.
W kategorii klas starszych zdecydowanie najlepszymi znawcami swojej gminy okazali się uczniowie klasy piątej.

Maria Sztorc

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content