15 listopada odbyło się II Jesienne Spotkanie z Artystami. Celem spotkań jest integracja i współpraca środowiskowa, miedzyszkolna. Uczestniczą w nich nauczyciele różnych szkół, coraz liczniej biorą udział dzieci niepełnosprawne i ich rodzice z wielu miejscowości. Akcje wspierają wolontariusze, zachęcani i szkoleni przez nauczycieli. Dzięki temu dzieci i młodzież uczą się otwierać serca na potrzeby innych, kształtują postawy akceptacji i tolerancji inności drugiego człowieka.
Gościem honorowym była pani Honorata Chajec, malarka mieszkająca w Lubaszowej. Spotkanie połączone było z wystawą jej obrazów. Licznie przybyłych gości powitała nasza dobra wróżka, pani Basia Duran oraz pani dyrektor Barbara Dusza. Uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki program słowno – muzyczny. Po występie nasz gość specjalny, pani Chajec, powiedziała kilka słów o sobie i poprowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia zakończyły się wręczeniem przez malarkę pamiątkowych dyplomów, przez co każde dziecko poczuło się ważne i docenione. A potem to było jak w wierszu o panie Twardowskim: „Tańce, hulanki, swawola…” Przy dźwiękach muzyki dzieciaki ruszyły na parkiet. Były zabawy ruchowe i tańce. Nie zabrakło też wróżb andrzejkowych. Dodatkową atrakcją był występ Majki Witek, która zaśpiewała piosenkę. Uśmiech pojawiał się na twarzy, kiedy widziało się tyle radości i energii bawiących się dzieci. Rodzice mogli w tym czasie porozmawiać, poplotkować. Na zmęczonych czekał stół pełen smakołyków.
Zabawa trwała do wieczora, atrakcji było moc. Każdy znalazł coś dla siebie i mile będzie wspominał spotkanie w Lubaszowej.

Fotorelacja

Skip to content