Dzień Komisji Edukacji Narodowej

28 października 2016

Snuj sięimg_6913 snuj bajeczko, a było to tak:

Tego roku inaczej niż w poprzednich latach uczciliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klasy V przygotowali miłą niespodziankę. Przenieśli nas w bajkowy świat Czerwonego Kapturka, do lasu, gdzie za siódmym pagórkiem stała chatka mała. Nie zabrakło Dziewczynki w Czerwonym Kapturku, troskliwej Mamusi, chorej Babci, dzielnego Gajowego oraz Wilka złego. Bajeczkę snuł dostojny Narrator. Przedstawienie się podobało i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W tym dniu do grona braci uczniowskiej zostali przyjęci pierwszoklasiści. Uczniowie z drugiej klasy dali wskazówki swoim  młodszym kolegom, pouczyli, jak powinien zachowywać się wzorowy pierwszak. Nasza dwójka, doskonale przygotowana przez swojego wychowawcę, panią Dorotę Gierałt, udowodniła, że jest godna nosić miano ucznia Szkoły  Podstawowej im. Batalionu AK „Barbara”. Choć ich niewiele, dzielnie stanęli przed panią Dyrektor aby ślubować, że będą sumiennymi uczniami, dobrymi kolegami, będą się pilnie uczyć i dbać o dobre imię szkoły. Ślubowanie złożyli również rodzice, że będą pomagać swoim dzieciom w procesie edukacyjnym, wspierać je. Uroczystość przypieczętowało pasowanie dzieci na uczniów przez panią Dyrektor.

Kolejną niespodzianką było wystąpienie uczennicy klasy VI Beaty Sławińskiej. Piosenkę Pełny luz zadedykowała wszystkim nauczycielom i swojej mamie. Zebrani nagrodzili popis uczennicy oklaskami.

Nie mogło zabraknąć życzeń dla nauczycieli. Wyśpiewali je pięknie uczniowie klasy II, słowami pani Janiny Halagardy: Za troskę i za cierpliwość, którymi zawsze obdarzasz, za trud codzienny, życzliwość… Dziś życzeń wiele, to dla Was nauczyciele. Kiedy piosenka rozbrzmiewała nauczyciele otrzymali od swoich wychowanków w słonecznym kolorze  słoneczniki. Tym miłym akcentem uroczystość się zakończyła.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Anna Cichy

Fotorelacja

 

Skip to content