Jesień w przedszkolu

12 grudnia 2016

Za nami piękna, złocista jesień. Dzieci potrafią określić czym charakteryzuje się ta pora roku. Spadające różnokolorowe  liście, deszczowa aura, szaruga…  Są również pozytywne strony – czerwona jarzębina, kasztany, żołędzie, szyszki… Wystarczy tylko pomysł i można bardzo efektywnie wykorzystać skarby jesieni. Dzieci mają frajdę, gdyż zanurzają rączkę w brązowej farbie, przenoszą na kartkę papieru i …. pień drzewa gotowy. Jeszcze tylko kolorowe liście i jest piękne, jesienne drzewo.

Zarówno starszaki jak i maluchy były na długim, jesiennym spacerze w lesie. Szukaliśmy jesiennych skarbów i przynieśliśmy je do przedszkola. Przydały się nam do różnych zabaw i zajęć. Jesienne skarby świetnie nadają się do liczenia oraz układania rytmicznych wzorków. Starszakom posłużyły do wykonania kasztanowych memory.

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w owoce i warzywa. I tych nie mogło zabraknąć w naszych kącikach tematycznych. Oprócz warzyw i owoców, dzieci przynosiły przetwory, które wykonywały wspólnie z rodzicami w domach.

Anna Cudek

Fotorelacja

Skip to content