W dniu 31 marca 2017 roku odbył się XVI Gminny Konkurs Ortograficzny, przeprowadzony pod patronatem Burmistrza Gminy mgr Adama Drogosia.

Organizacji tego przedsięwzięcia podejmują się rokrocznie nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Batalionu AK „Barbara” w Lubaszowej. Prace przygotowawcze rozpoczynają się dużo wcześniej. Na etapie wstępnym należy nawiązać kontakt z osobami, które ułożą dyktanda dla czterech grup wiekowych (uczniów klas II – III i IV – VI szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych oraz szkół średnich).

Od czterech lat miejsce, w którym przeprowadza się konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów jest Szkoła Podstawowa w Lubaszowej, zaś uczniowie liceum i technikum uczestniczą w konkursie w LO im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie.

Sponsorami konkursów od 16 lat są: Burmistrz Gminy Tuchów i właściciele D. H. „Trójka”, dzięki którym można zakupić okazałe nagrody i zorganizować konkurs.

Podczas poprawiania przez komisję prac uczniowskich, uczestnicy konkursu mieli okazję podziwiać przedstawienie pt. „Bajka o dwóch siostrach. Unka i Ówka. Chojrak i Huncwot” autorstwa pana mgr Jana Duszy w wykonaniu uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Lubaszowej.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania sponsorom, nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, komisjom sprawdzającym dyktand oraz pracownikom obsługi za przygotowanie sal do konkursu.

Zwycięzcami poszczególnych grup wiekowych są:

Klasy II – III :

 1. Dominik Płachno – Szkoła Podstawowa w Zabłędzy
 2. Jakub Madejski – Zespół Szkół w Tuchowie
 3. Aleksandra Burza – Zespół Szkół w Burzynie

Klasy IV – VI:

 1. Dawid Osika – Zespół Szkół w Jodłówce Tuchowskiej
 2. Aleksandra Pochroń – Zespół Szkół w Karwodrzy
 3. Diana Rucińska – Zespół Szkół w Jodłówce Tuchowskiej
  Julia Cygnar – Szkoła Podstawowa w Siedliskach
  Julita Wiejacka – Zespół Szkół w Tuchowie

Gimnazjum:

 1. Natalia Baran – Zespół Szkół w Tuchowie
 2. Barbara Sępek – Zespół Szkół w Tuchowie
 3. Gabriela Wabno – Zespół Szkół w Jodłówce Tuchowskiej

Liceum/technikum:

 1. Dawid Gacek – Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie
 2. Anna Nawój – Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie
 3. Alicja Cich – Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie

Janina Cudek

Fotogaleria

Skip to content