V Bieg Patriotyczny

14 września 2017

Już po raz kolejny dla upamiętnienia nadania naszej szkole im. Batalionu AK „Barbara” w Lubaszowej  odbył się bieg patriotyczny. Pani Dyrektor rozpoczęła gawędą na temat Batalionu AK „Barbara”. Potem obejrzeliśmy rozmowę z płk. Jerzym Pertkiewiczem. Opowiada on o swoich wojennych losach i akcjach partyzanckich z batalionem. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli w teren. Trasa biegu prowadziła spod szkoły do domu państwa Łazebów, gdzie mieści się muzeum z pamiątkami z II wojny światowej. Podczas biegu uczniowie wykonywali zadania sprawnościowe, czytali znaki topograficzne i pogłębiali wiedzę dotyczącą własnej miejscowości. W muzeum obejrzeli wiele eksponatów pochodzących z II wojny światowej, związanych z Batalionem AK „Barbara”. Bieg zakończył się wspólnym grillowaniem. Coroczny bieg jest ważną lekcją patriotyzmu dla naszych uczniów.

Maria Sztorc

Fotogaleria

Skip to content