Dzień Komisji Edukacji Narodowej

13 października 2017

Czy to bajka, czy nie bajka
myślcie sobie jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam,
krasnoludki są na świecie…

Tego roku Samorząd Uczniowski bez zastanowienia postanowił powtórzyć zeszłoroczny wyczyn. Wraz z chętnymi uczniami przygotowali przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Aktorzy przenieśli widownię do pięknego lasu, gdzie maleńka chatka stała, a w niej mały stoliczek z siedmioma nakryciami i malutkich siedem łóżeczek. Królewna Śnieżka, siedmiu krasnoludów: Łasuszek, Piękniś, Czyścioszek, Modniś, Śmieszek, Smutuś, Śpioszek i Maluszek, zła królowa, magiczne lustro, królewicz oraz narrator, w przepięknej scenerii, z garścią śmiesznych, ale też pouczających tekstów, prezentowali się bardzo widowiskowo, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W tym dniu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie przed całą szkolną społecznością. Z bogatym programem artystycznym, doskonale przygotowani przez swoją wychowawczynię, panią Annę Totoś, udowodnili, że zasłużyli na miano ucznia Szkoły Podstawowej im. Batalionu AK „Barbara” w Lubaszowej.

Nie mogło zabraknąć życzeń dla nauczycieli wyśpiewanych przez zespół wokalny pod przewodnictwem pani Bogumiły Chrzanowskiej. Kiedy piosenki rozbrzmiewały nauczyciele otrzymali od swoich wychowanków słodki upominek. Tym miłym akcentem uroczystość się zakończyła.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Anna Cudek

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Skip to content