WIGILIA SZKOLNA 2017

27 grudnia 2017

Narodził się, Bóg zstąpił na ziemię…

Okres przedświąteczny to czas radosnego oczekiwania na przyjście Dzieciątka Jezus. Świąteczna atmosfera udzieliła się też wszystkim w naszej szkole. W salach i na korytarzach pojawiły się przepiękne dekoracje. Okazała choinka ustroiła się brokatowymi sznurkowymi bombkami wykonanymi przez panią Teresę Morąg, ozdobami z masy porcelanowej przygotowanymi przez panią Annę Cudek i zajaśniała ciepłym blaskiem światełek. Ojciec proboszcz opowiadał uczniom o cudzie narodzin Jezusa, prezentował kolorowe ilustracje przedstawiające szopkę betlejemską i Świętą Rodzinę. W całej szkole rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Odbył się również świąteczny kiermasz, przygotowany przez opiekuna SU, panią Annę Cudek. Można było nabyć bożonarodzeniowe cudeńka, oczywiście ręcznie wykonane: bombki, zawieszki na choinkę, stroiki i pachnące lukrowane pierniczki. Nie zapomnieliśmy też o najważniejszym: dzieleniem się radością z innymi. Rodzice, uczniowie i nauczyciele przyłączyli się do akcji charytatywnej „Polacy Rodakom”, którą koordynował Samorząd Uczniowski.

Zwieńczeniem tych przygotowań była wspólna Wigilia szkolna. Odświętnie ubrani uczniowie i nauczyciele, przygotowania, krzątanina, atmosfera radości i oczekiwania. W końcu nadszedł ten moment. Wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej. Stół przykryty białym obrusem, na nim biały  opłatek i płonąca świeca, blask światełek, choinki, a w tle betlejemska szopka. Uczniowie klasy I i IV wraz ze swoim wychowawcą panią Anną Totoś przypomnieli historię narodzenia Pana Jezusa. Dzieci pięknie się zaprezentowały: Maryja z Józefem i żłóbek z Dzieciątkiem, aniołowie głoszący dobrą nowinę, pasterze spieszący oddać Zbawicielowi pokłon, Trzej Królowie składający dary i kolędy rozbrzmiewające na chwałę Małemu. Zaprezentowały się też nasze najmłodsze pociechy. Przy akompaniamencie pani Bogumiły Chrzanowskiej zaśpiewały pastorałki „Świeć gwiazdeczko” oraz „Pastorałkę od serca do ucha”. Później zabłysły nasze szkolne talenty – uczniowie Szkoły Muzycznej. Usłyszeliśmy kolędy wykonane na instrumentach: przez Aleksandrę Damian i Oliwię Więcek na gitarze, Jakuba Łempę na skrzypcach, Jakuba Barana na keyboardzie. Nie mogło zabraknąć również wspólnego kolędowania.

Ażeby tradycjom wigilijnym stało się zadość wystąpiła Pani Dyrektor składając wszystkim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku. Przełamaliśmy się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia. Na koniec Pani Dyrektor poczęstowała zebranych tradycyjnymi bożonarodzeniowymi wypiekami: pierniczkami i makowcem.

Anna Cichy

Fotogaleria

Skip to content