Jak nie czytam, jak czytam

18 czerwca 2018

8 czerwca 2018 r. godzina 10.00 – MASOWA AKCJA CZYTELNICZA na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

To już po raz trzeci biblioteka szkolna jest organizatorem akcji, udowadniając, że uczniowie chcą czytać, ale też mając nadzieję pobudzenia niektórych uczniów do czytania.

Akcja rozpoczęła się wymarszem ze szkoły o godzinie 9.40. Naszym miejscem docelowym była stacja kolejowa w Lubaszowej. Po dotarciu na miejsce i rozwinięciu hasła,,POCIĄG DO CZYTANIA GODZINA 10.00’’ rozpoczęliśmy czytanie ulubionych książek. Ze względu na upał nasza akcja w tym miejscu nie potrwała zbyt długo. A ponieważ nasi najmłodsi czytelnicy to czterolatki, dla których trasa ta stanowiła nie lada wyzwanie dlatego  po powrocie do szkoły zmęczone dzieci- również te starsze- z przyjemnością słuchały czytane przez nauczycieli książki. Uczniowie klasy V kontynuowali czytanie książki pt. ,,Gregor i niedokończona przepowiednia”. To kolejna książka w tym roku, dzięki której realizujemy hasło ,,MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM”. Akcja zakończyła się o godzinie 12.00.

Nauczyciel bibliotekarz M. Musiał

Fotogaleria

Skip to content