WIGILIA SZKOLNA

20 grudnia 2018

Co roku w naszej szkole, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, zasiadamy do wspólnej szkolnej Wigilii. Tak było i tym razem. 20 grudnia cała nasza szkolna rodzina spotkała się przy wigilijnym stole, aby wspólnie, w radości i wzajemnej życzliwości świętować ten niezwykły dzień. Tradycyjnie odbyło się  dzielenie opłatkiem, składanie życzeń i gromkie kolędowanie.

Szkolna Wigilia odbyła się przy tradycyjnej scenografii – w centrum znalazł się suto zastawiony stół. W tym roku każda klasa przygotowała jedną potrawę na wspólną wieczerzę. Nie zabrakło tradycyjnych pierogów, klusek z makiem, śledzi i kompotu z suszu. Klasa V, pod kierunkiem pani Anny Totoś, przybliżyła nam tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Przypomnieli nam o tym, co jest istotą tych wyjątkowych dni, o radości płynącej z dzielenia się i bycia razem z bliskimi. Następnie klasa II wcieliła się w tradycyjnych kolędników, którzy z gwiazdą i kolędą na ustach odwiedzają nasze domy i przynoszą radosną nowinę o narodzeniu Bożej Dzieciny. Wszystkie występy wprowadziły miłą, rodzinną atmosferę, ale i skłoniły nas do przemyśleń i refleksji nad tym, co w świętach najważniejsze. Jak na tradycyjną Wigilię przystało, nie mogło zabraknąć życzeń. Najpierw pani dyrektor Barbara Dusza złożyła je wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom, życząc zdrowych, spokojnych świąt i wszelkiej pomyślności na cały nadchodzący rok. Po życzeniach złożonych przez panią dyrektor, wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i przystąpiliśmy do wieczerzy. Wszyscy z ciekawością próbowali tradycyjnych dań przygotowanych przez starszych i młodszych kolegów. Po skosztowaniu potraw, przyszedł czas na kolędowanie. Wspólnemu śpiewaniu przewodził zespół uczniów z klasy IV pod opieką pani Bogumiły Chrzanowskiej. Taka rozśpiewana atmosfera towarzyszyła nam już do końca spotkania, ponieważ później każda klasa zaprezentowała jedną piosenkę świąteczną. Rozpoczęli najstarsi uczniowie, a w finale przyszła kolej na najmłodszych w naszej szkolnej rodzinie, czyli uczniów przedszkola, którzy z wielkim zapałem zaprezentowali aż trzy utwory, za co zostali nagrodzeni gromkimi i zasłużonymi brawami.

Szkolna Wigilia wprowadziła nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia oraz pozwoli nam jeszcze pełniej i bardziej świadomie przeżyć ten wyjątkowy czas.

Katarzyna Majcher

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Skip to content