Babcia z dziadkiem tu przybyli wnuki w szkole odwiedzili.
Więc im teraz pokażemy co my już umiemy.

31 stycznia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszej i drugiej już od wielu dni przygotowywali się, ćwiczyli aby jak najlepiej zaprezentować się swoim bliskim. Dziadkowie licznie zgromadzili się w sali gimnastycznej w zimowo – świątecznej scenerii, przy odświętnie udekorowanych stołach. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Dusza,  która serdecznie powitała miłych gości. Podkreśliła jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. To ukochane osoby, które najlepiej potrafią zrozumieć wnuki. Rozpieszczają, wspierają, nigdy się nie gniewają, są cierpliwi, dzielą się swoją życiową mądrością i doświadczeniem. Uroczystość jest podziękowaniem naszym drogim seniorom.

Jako pierwsza wystąpiła grupa kolędnicza. Uczniowie klasy drugiej przypomnieli nastrój minionych świąt i życzyli wszelkiej pomyślności  w rozpoczynającym się roku. Potem na scenę wkroczyły przedszkolaki. Przedstawiły jak to „wnukowie i wnuczki spotkali się, by poznać magiczne dziadków sztuczki.” Przekonaliśmy się sami, że Babcia i Dziadek są czarodziejami! Najmłodsi zaprezentowali też swój talent muzyczny w piosenkach. Uroczystość uświetnili pierwszoklasiści wierszami i życzeniami dla naszych gości. Na koniec czekała jeszcze jedna niespodzianka – taniec przedszkolaków z kolorowymi wstążkami. Dziadkowie z uwielbieniem patrzyli na swoje wnuki i na niejednej twarzy malowało się wzruszenie. Po występach dzieci obdarowały babcie i dziadków wykonanymi przez siebie upominkami.

Po zakończeniu części artystycznej dziadkowie mogli porozmawiać przy pysznych domowych ciastach przygotowanych przez rodziców. Mamy nadzieję, że  w przyszłym roku spotkamy się w równie licznym gronie.

Anna Cichy

Fotogaleria

Skip to content