Tegoroczne ferie zimowe rozpoczęliśmy Szachowym Turniejem Rodzinnym a zakończyliśmy rozpoczęciem kolejnego cyklu Grand Prix i podsumowaniem wyników za 2018 r.

Z miłośnikami królewskiej gry spotykaliśmy się także podczas ferii w każdy piątek, we wtorki natomiast tradycyjnie odbyły się rozgrywki internetowe.

Wyniki wszystkich rozegranych turniejów znajdują się na naszej stronie internetowej. 27 stycznia o godz. 9 rano spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej w Lubaszowej, gdzie powitała nas serdecznie pani dyrektor, życząc wszystkim szachistom sukcesów w rozgrywkach Grand Prix 2019. Po tym miłym prologu ponad 50-u graczy zasiadło do pierwszej z siedmiu partii. Pod koniec turnieju na sali pojawiła się pani Burmistrz Magdalena Marszałek, która pomimo wielu obowiązków ( zebrania wiejskie ) znalazła jednak dla nas czas. Okazało się, że pani Burmistrz nie tylko lubi i ceni szachy, ale potrafi także doskonale grać. Przekonał się o tym jeden z naszych szachistów, który został wytypowany do tego pojedynku. Po kilkunastu minutach pan Dariusz musiał uznać się za pokonanego. Gdy dobiegła końca ostatnia partia turnieju, wspólnie z panią Burmistrz przystąpiliśmy do wręczania nagród z cyklu Grand Prix za poprzedni rok. Prawie wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali piękne puchary, medale i dyplomy. Przed nami kolejny, 2019 rok, który zapewne będzie znów bardzo bogaty w szachowe wydarzenia.

Jan Dusza
Janusz Poręba

Fotogaleria

Skip to content