Powitanie WIOSNY

30 marca 2019

21 marca 2019 roku przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę. Samorząd uczniowski przygotował z tej okazji różnego rodzaju konkurencje dla wszystkich klas.
Pierwszym konkursem było zrobienie wiosennego gaiku. Tu wszyscy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. W drugiej konkurencji natomiast klasy od czwartej do siódmej przygotowały zagadki. Ich tematami były owoce, warzywa, kwiaty oraz ptaki zwiastujące wiosnę. Zwycięzcy w tej części współzawodnictwa zostali nagrodzeni słodyczami. Następnie uczniowie klasy piątej przygotowali rebusy, które rozwiązać mieli uczniowie najmłodszych klas. Zadaniem dla starszych koleżanek i kolegów były wiosenne krzyżówki. Jedni i drudzy bardzo sprawnie poradzili sobie z wyzwaniami. Ostatnią konkurencją dla klasy pierwszej i drugiej były skoki na skakance. Natomiast klasy od czwartej do siódmej przeciągały linę, ale nie była to taka zwyczajna próba sił. Drużyny losowały stroje wiosenne lub zimowe, następnie po przeciwnych krańcach liny ustawiali się przedstawiciele obu pór roku. Niezwykłe kreacje sprawiły, że wszystkim towarzyszył dobry humor, a w konkurencji  zwyciężyli reprezentanci wiosny.
Radosna, wiosenna atmosfera jaka panowała na sali gimnastycznej na pewno była alternatywą dla wagarów i nikt nie żałował, że pozostał w tym szczególnym dniu w szkole.

Magdalena Dusza – przewodnicząca SU

Fotogaleria

Skip to content