Siła akcji wynika z jej prostoty. Polega na wspólnym czytaniu książek w całej Polsce w tym samym czasie.

By pokazać, że dzieci i młodzież czytają więcej, niż dorośli. Wbrew stereotypowi. A przede wszystkim, by w radosny i bliski dzieciom sposób promować czytelnictwo.

Co roku bierze w niej udział ponad 400 tys. osób z ponad 2 tys. szkół i bibliotek.

Tegoroczna edycja odbyła się 7 czerwca o 10.00.

Tradycyjnie nie zawiedli najmłodsi – pamiętali o przyniesieniu książeczek. A, że czytanie nie jest jeszcze ich mocną stroną dlatego w cieniu altany wysłuchali i obejrzeli Bajkę o Wiśle, narracji Magdaleny Zarębskiej, cenionej autorki książek dla dzieci i dorosłych z ilustracjami Karoliny Szopy. Książka zawiera elementy OPOWIEŚCI OTWARTEJ kamishibai, dzięki którym zwiększa się interakcja z publicznością, opowieść staje się „żywym obrazem”.

Bajka o Wiśle – ekscytująca i żywiołowa podróż z Nurtem Rzeki. Nowoczesna bajka – przypowieść, ukazuje bieg rzeki Wisły od jej źródeł do ujścia (a nawet dalej…) widziany oczami dwóch niezwykłych podróżniczek.
Doskonała pozycja o charakterze edukacyjnym. Piękne i wyraziste ilustracje flory i fauny rzeki i jej brzegów, przeplatane są przystankami w znanych i mniej znanych miejscach na mapie Polski.
Bajka o Wiśle nie tylko ukazuje piękno i różnorodność Królowej Rzek. To opowieść o odwadze i ciekawości życia, które są niezbędnymi elementami aby osiągnąć cel. Ta opowieść jest jednak przede wszystkim zaproszeniem w podróż od Źródeł ku Nieznanemu aż po wymarzony Cel.

Nauczyciel bibliotekarz M. Musiał

Fotogaleria

Skip to content