W dniach 4-6 października 2019 obserwatorzy z całej Europy wyruszą z lornetkami i lunetami na obserwacje ptaków. To  bardzo szczególny i niezwykły moment w ptasim świecie – czas jesiennych wędrówek. Miliony ptaków, które spełniły swe rodzicielskie obowiązki i wychowały kolejne pokolenie, mogą udać się na zasobne w pokarm zimowiska, zaś miłośnicy awifauny mogą cieszyć się obserwacjami ptasich przelotów.

To międzynarodowa akcja, której głównym celem jest podniesienie świadomości potrzeby ratowania ptaków wędrownych, ich obszarów lęgowych, ochrony miejsc postoju na szlakach migracyjnych i zimowiskach.

Nasze przedszkolaki też włączą się w obserwacje-bardziej uważnie przyjrzą się ptakom w ogrodzie, na polu i w lesie, bez robienia dalekich wypraw.

Aby je zachęcić porozmawialiśmy o ptakach. Nie zabrakło również piosenki, a na koniec wiersz Juliana Tuwima PTASIE RADIO.

Wizyta w przedszkolu miała jeszcze jeden bardzo ważny cel- pozyskanie nowych czytelników. Przewoźna mini biblioteczka opustoszała w mig. Każdy przedszkolak zabrał do domu książeczkę.

Nauczyciel bibliotekarz M. Musiał

fotogaleria

Skip to content