„Niech nam żyją wszystkie Babcie
I Dziadkowie też.”

We wtorek w naszej szkole licznie zgromadzili się dziadkowie by wraz ze swoimi wnukami uczcić swoje święto. Dzieci starannie przygotowywały się do tego dnia aby podziękować babciom i dziadziom za miłość, troskę, pomoc. Pani Dyrektor Barbara Dusza serdecznie powitała przybyłych gości. Następnie na scenę wkroczyły przedszkolaki. Dziewczynki pięknie prezentowały się w krakowskich spódniczkach, czerwonych koralach i wiankach na głowie. Przedszkolaki zaprezentowały program z wykorzystaniem ludowych melodii, piosenek i tańców. Dziadkowie nucili razem z wnukami znane sobie piosenki: Miała baba koguta, Krakowiaczek jeden miał koników siedem, Poszło dziewczę po ziele. Zatańczyły również trojaka do piosenki Zasiali górale… Program zakończyła piosenka dla dziadków na ludową melodię.

Potem zaprezentowały się pierwszaki. Czerpiąc z bogatej skarbnicy polskich legend przygotowały, wraz z wychowawczynią panią Małgosią, bajkę o Smoku Wawelskim. Dekoracja i piękne stroje przeniosły nas do czasów króla Kraka, kiedy to dzielny szewczyk Skuba pokonał smoka. Występ został nagrodzony dużymi brawami. Część artystyczną zakończyła piosenka z życzeniami w wykonaniu wszystkich dzieci.

Po występach dziadkowie zostali zaproszeni na pyszne domowe ciasto przygotowane przez rodziców. Zostali też obdarowani przez wnuki własnoręcznie wykonanymi przez nich prezentami. Był też czas na wspólne zdjęcia.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Anna Cichy

Fotogaleria

Skip to content