Zakochani w książkach 14 lutego obchodzą Międzynarodowy Dzień Dawania Książek. Celem tej akcji jest obdarowanie książkami jak największej liczby dzieci. Plakat informujący o akcji witał wchodzących do szkoły od początku tygodnia.

To wspaniałe połączenie z walentynkami. Oprócz serduszek, czerwonych baloników, amorka ze strzałą miłości, pachnących cudownie ciasteczek( własne wypieki uczniów) na uczestników zabawy czekały również książki.

Każda z nich opatrzona grafiką akcji i napisem This book is for you…, dodatkowo okolicznościowe zakładki do książki.

30 książek począwszy od klasyki literatury dziecięcej Ani z Zielonego Wzgórza przez powieść historyczną Lesko, Cuda świata, kryminały Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, Biuro Śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy na Czerwonym Kapturku kończąc.

Każda książka znalazła swojego właściciela, który po skończonej zabawie walentynkowej zabrał ją do domu.

Międzynarodowy Dzień Dawania Książki odbywa się 14 lutego każdego roku. Cel? Obdarowanie książkami jak największej liczby dzieci. 14 lutego jest poświęcony miłości do książek! #bookgivingday. To w 100% inicjatywa wolontariacka mająca na celu zwiększenie dostępu dzieci do książek. Większość dzieci w krajach rozwijających się nie posiada książek, w Wielkiej Brytanii jedna trzecia dzieci a w Stanach Zjednoczonych dwie trzecie dzieci żyjących w ubóstwie nie ma książek. Akcja koncentruje się na zachęcaniu ludzi na całym świecie do wręczenia książki dziecku 14 lutego.

Zapraszamy włącz się do akcji w 2021r.

1) podaruj książkę znajomemu lub członkowi rodziny,

2) zostaw książkę dla dzieci do przeczytania na ławeczce, placu zabaw,w budce z książkami,

3) przekaż delikatnie używaną książkę lokalnej bibliotece, szpitalowi, schronisku lub organizacji, która rozprowadza używane książki wśród potrzebujących dzieci na arenie międzynarodowej.

Nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Musiał

Ps. Składam podziękowanie uczniom klasy VIII: F. Chrzanowskiemu, Z. Okaz, K. Skrobot, O. Więcek i W. Witkowskiej za podarowanie książek.

Fotogaleria

Skip to content