Akcja realizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Harper Collins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

Akcja „Czytam Sobie. Pierwsza Klasa!” ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy oraz ma pozytywny wpływ na własną przyszłość. Drugi ważny aspekt to wzmocnienie nawyków czytelniczych dzieci, a jak wiadomo najlepszą drogą do tego jest praca nie tylko z najmłodszymi, ale także z rodzicami i nauczycielami.

Do projektu zakwalifikowaliśmy się jako jedna z 2 000 klas pierwszych.  Pierwszaki otrzymują wsparcie w rozwijaniu pasji czytelniczej u najmłodszych w postaci:

  • książeczek z serii Czytam sobie, koła Zabaw Młodych Czytelników – do zaaranżowania w przestrzeni klasy, karty czytelnika dla uczniów, zakładki do książek, plany lekcji, magnesy a na zakończenie akcji dyplomy.
  • Rodzice otrzymują poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

Finał akcji zaplanowany jest na 2 kwietnia – Dzień Książki dla dzieci.

Bardzo dobrą okazją do rozpoczęcia akcji było pasowanie na ucznia i czytelnika, które odbyło się 14 października 2020 roku.

Nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Musiał

Fotogaleria

Skip to content