Z okazji Światowego Dnia kota zorganizowano poranek z kocią książką, podczas którego miłośników kotów czekała miła niespodzianka.

Oto na półki biblioteki szkolnej trafią uwielbiane przez dzieci historie o kotkach z serii ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ i wiele innych.

To kilka z nich:

Pusia zagubiona kotka

Ela bardzo kocha swoją kotkę Pusię. Doskonale pamięta, jak bardzo się bała, kiedy kotka zaginęła.

Pusia uwielbia zabawy na dworze zwłaszcza w ogródku, kiedy pada śnieg.

Pewnego razu, kiedy Pusia bawi się na śniegu, rozpoczyna się straszliwa zamieć.

Wiejący wiatr i padający śnieg zacierają ślady i Pusia gubi drogę do domu. Czy historia znowu się powtórzy? Czy Eli uda się po raz drugi odnaleźć zagubioną w śnieżycy kicię?

Wszystko o kotach

Czy wiecie, że zwierzęta występujące w konkursach na kocie piękności muszą być wcześniej na specjalnej diecie i przechodzić bardzo skomplikowane treningi?

Albo, że układ pokarmowy kota wcale nie jest dobrze przystosowany do trawienia myszy?

Tego i wielu innych rzeczy o kotach dowiecie się z tej właśnie książki.

Jestem kotem

Felek uważa, że jest kotem. Ale Lew, Gepard, Puma, Pantera i Tygrys mają inne zdanie na ten temat. Czy Felkowi uda się przekonać duże koty, że wszystkie są do siebie podobne bardziej, niż myślą?

To mądra książka dla najmłodszych, która uczy, że zawsze można znaleźć to, co nas łączy, nawet jeśli na pierwszy rzut oka bardzo się różnimy.

O chłopcu, który był kotem

Pełna przygód opowieść o kotach, prawdziwej przyjaźni i marzeniach.

Peter Brown od lat marzy o tym, żeby mieć kota, niestety ani jego rodzice, ani niania nie chcą o tym słyszeć. Pewnego dnia chłopiec wybiega na ulicę za pręgowanym kociakiem i… wpada pod samochód. Kiedy otwiera oczy, zszokowany orientuje się, że ciało porasta mu futro, ma długie wąsy i pazurki! Peter stał się kotem.

Maneki- Neko

Jest w Japonii takie miejsce- las u podnóża góry Fudżi. Aokigahara. Las śmierci. Eryka, Iwo i Igor zapisując się na letni kurs anime, nie przypuszczają, że znajdą się w samym sercu najdziwniejszej historii…

Zachęcam do przeczytania kocich książek. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Do kociego zbioru dokładam 20 nowo zakupionych wspaniałych książek o kotach. Czytelnikom, kocie zakładki do książek, oraz kocie piernikowo- czekoladowe ciasteczka do herbatki.

Dziękuję Pani Małgorzacie Osice za upieczenie ciasteczek.

Fotogaleria

Nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Musiał

Skip to content